Lajmet

Cilat llogari të Apple duhet të ndiqni në Twitter

Publikuar , 15 Janar 2013
0
Cilat llogari të Apple duhet të ndiqni në Twitter

Twitter ApplePasi ju kemi prezantuar disa prej llogarive më të rëndësishme dhe më interesante që duhet të ndiqni në Twitter nëse jeni adhurues i kompanive si Google (me Android) apo Microsoft, tashmë është rradha e Apple.

Lista përbëhet si gjithmonë nga pikat kryesore që ju ofrojnë lajmet e fundit nga kompania, së bashku me një sërë gazetarësh apo të zhvilluesish të Apple.

Nëse dëshironi të mësoni më tepër lidhur me lajmet mbi sistemin operativ Mac, mbi zhvillimin e aplikacioneve, apo edhe për planet e ardhshme (edhe pse të publikuara rrallë herë) të kompanisë, atëhere ndiqni këto llogari në Twitter. (PCWorld Albanian)

UEBFAQE

* TUAW – @tuaw

* MacRumors – @macrumors

* 9to5Mac – @9to5mac

* Macworld – @macworld

* AllThingsDigital Apple – @ATDApple

* Daring Fireball – @daringfireball

* Apple Insider – @appleinsider

* MacLife – @maclife

* iMore – @iMore

* The Loop – @TheLoop Twitter app

* iphone_dev – @iphone_dev

* iDownload Blog – @idownloadblog

* Patently Apple – @patentlyapple

* iLounge – @ilounge

NJERËZ

* Steve Wozniak, Apple alumni and all-around amazing person – @stevewoz

* Victor Agreda, Jr., TUAW – @superpixels

* Mike T. Rose, TUAW – @miketrose

* John Gruber, Daring Fireball – @gruber

* Arnold Kim, MacRumors – @arnoldkim

* Jason Snell, Macworld – @jsnell

* Josh Lowensohn, CNET – @josh

* Chris O’Brien, LA Times – @obrien

* Mark Gurman, 9to5Mac – @markgurman

* Matthew Panzarino, TNW – @panzer

* Walt Mossberg, The Wall Street Journal and AllThingsD – @waltmossberg

* David Pogue, The New York Times, – @pogue

* Shawn King, Your Mac Life – @shawnking

* Dan Moren, Macworld – @dmoren

* Jacqui Cheng, Ars Technica – @ejacqui

* Chris Foresman, Ars Technica – @foresmac

* Peter Cohen – @flargh

LEXO EDHE:  Twitter sjell dy modele të kohështrirjes, sipas rendit kronologjik dhe algoritmik

* Steve Troughton-Smith – @stroughtonsmith

* Christina Warren, Mashable – @film_girl

* Dan Frakes, Macworld – @danfrakes

* Jim Dalrymple, The Loop – @jdalrymple

* Sonny Dickson, 9to5Mac researcher – @sonnydickson

* Dave Hamilton, The Mac Observer – @davehamilton

* John Paczkowski, All Things D – @johnpaczkowski

* Andy Ihnatko – @ihnatko

* Bob Levitus – @levitus

* Brett Terpstra – @ttscoff

* Chris Breen – @bodyofbreen

* Chuck Joiner – @chuckjoiner

* Jeff Gamut – @jgamet

* Roberto Baldwin, MacLife – @strngwys

* David Chartier, Macworld – @chartier

* Rene Ritchie, iMore – @reneritchie Apple twtitter

* Glenn Fleishman, Tidbits – @glennf

* Johnnie Manzari, Apple – @johnnie

* MG Siegler, TechCrunch – @parislemon

ZYRTARISHT APPLE

* Apple App Store – @appstore

* iTunes – @itunes

* iTunes U – @itunesu

ZHVILLUES IOS

* pod2G, iOS security researcher – @pod2g

* iH8sn0w, sn0wbreeze – @ih8sn0w

* Chronic – @chronic

* Muscle Nerd – @musclenerd

* Saurik, Cydia – @saurik

Tags >

Twitter
Lajmet e fundit>