Biznes

Cisco ndalon prodhimin e tabletit Cius

Publikuar , 27 Maj 2012
0
Cisco ndalon prodhimin e tabletit Cius

Cisco është duke u tërhequr plotësisht tërhequr nga tableti i vet Cius. OJ Winge, i cili është zv- kryetar i teknologjisë TelePresence në Cisco, ka postuar në blog që Cius, i cili përdor sistemin operativ Android, është duke shkuar drejt largimit. Kjo sepse konsumatorët e biznesit të vet janë duke sjellë pajisje të stilit të tyre prej konsumatori në zyre tabletët iPad dhe të ngjashëm.

Ai shkruan: Cisco nuk do të investojë më tej në tabletin Cisco Cius nga fabrika dhe nuk do bëhen përmirësime të mëtetjeshme ndaj versionit të fundit të Cius ashtu siç është tani. Sidoqoftë, teksa e vlerësojmë tregun e ardhshëm, ne do të vazhdojmë t’iu ofrojmë Ciusin konsumatorëve për nevojat e posaçme ose raste përdorimi.

Konsumatorët nuk mund të blejnë tabletë Cius në vendet që i blejnë tabletët, sepse Cisco nuk ka ndonjë prani të madhe në kanalet e popullarizuara të shitjes.

Cius ishte përfytyruar si një pajisje grumbullimi për përdoruesit nga bizneset, jo si një pajisje për konsumim të përmbajtjes për konsumatorët. Por të tillë nuk e duan përdoruesit në biznese. (PC World)

 

LEXO EDHE:  Financat e Apple ekspozojnë vështirësitë që po kalon iPhone

Tags >

Tabletë