Harduer

Ç’montimi i Galaxy Note 7-tës zbulon një tjetër telefon Samsung tejet i vështirë për tu riparuar

Publikuar , 25 Gusht 2016
Ç’montimi i Galaxy Note 7-tës zbulon një tjetër telefon Samsung tejet i vështirë për tu riparuar

Samsung-Galaxy-Note7-Teardown-iFixitSamsung Galaxy Note 7 është telefoni Android me ekranin më të madh i 2016-tës i cili adoptoi disa elementë nga Galaxy S7.

Galaxy Note 7 është telefoni më i mirë i Samsung deri më sot me një ekran 5.7 -inç  dhe i laps stylus, S Pen. Note 7 shkurton trupin ndërkohë zgjeron hapësirën e ekranit. Telefoni pavarësisht se ka një shkallë riparimi të mirë sesa S7, akoma ngelet një telefon i vështirë për tu riparuar.

Për më tepër ju ftojmë të ndiqni videon mëposhtë përgatitur nga iFixit. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”LbtbtGxb7q0″]

LEXO EDHE:  Microsoft adreson një problem sigurie prej të cilës e pësuan qindra mijëra kompani