Harduer

Çmontimi i Surface Studio zbulon disqe memorje HDD dhe SSD të zëvendësueshëm

Publikuar , 30 Nëntor 2016
0
Çmontimi i Surface Studio zbulon disqe memorje HDD dhe SSD të zëvendësueshëm

ifixitsurfacestudio-100696270-largeNë letër, Surface Studio është një kompjuteri më i mirë Windows 10 i disponueshëm. Kompjuteri AiO me ekran me prekje ngjan me një tablet gjigand e në brendësi ka një procesor ARM i cili zakonisht është pjesë e paisjeve mobile.

Edhe pse Microsoft është përpjekur të jetë konservator në brendësi, jo çdo mund të zëvendësohet. IFixit zbuloi se disqet e memorjes ishin të zëvendësueshme. Pikërisht këtu fillon e mbaron mundësia e përmirësimit të harduerit.

RAM-i, Procesori dhe Kartat Grafike janë të salduara në bord. Ifixit gjithashtu zbuloi se ekrani Microsoft i kishte bashkëngjitur një procesor 32Bit Cortex M7. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”rNk0yTKj0oU”]

LEXO EDHE:  Një superkompjuter krijoi miliona versione të ndryshme të universit