Biznes

Coinbase ka në plan të shtojë 30 monedha të reja

Publikuar , 10 Dhjetor 2018
Edhe pse më parë Coinbase ka aplikuar një strategji selektive me monedhat e reja, gradualisht ka shkuar drejt një strategjie agresive. Coinbase ka në plan të shtojë 30 monedha të reja

Pasi dyfishoi numrin e kriptomonedhave të disponueshme këtë vit, Coinbase nuk ka në plan të ndalojë ekspansionin.

Kompania tha se ishte duke eksploruar një listë kriptomonedhat të cilat së shpejti do të shtohen tek aplikacionet desktop dhe mobile në Coinbase.com.

Në fakt bursa flet për 30 monedha të reja të cilat janë:

 • Cardano (ADA)
 • Aeternity (AE)
 • Aragon (ANT)
 • Bread Wallet (BRD)
 • Civic (CVC)
 • Dai (DAI)
 • district0x (DNT)
 • EnjinCoin (ENJ)
 • EOS (EOS)
 • Golem Network (GNT)
 • IOST (IOST)
 • Kin (KIN)
 • Kyber Network (KNC)
 • ChainLink (LINK)
 • Loom Network (LOOM)
 • Loopring (LRC)
 • Decentraland (MANA)
 • Mainframe (MFT)
 • Maker (MKR)
 • NEO (NEO)
 • OmiseGo (OMG)
 • Po.et (POE)
 • QuarkChain (QKC)
 • Augur (REP)
 • Request Network (REQ)
 • Status (SNT)
 • Storj (STORJ)
 • Stellar (XLM)
 • XRP (XRP)
 • Tezos (XTZ)
 • Zilliqa (ZIL)

Edhe pse më parë Coinbase ka aplikuar një strategji selektive me monedhat e reja, gradualisht ka shkuar drejt një strategjie agresive.

Në fillim të vitit kompania hapi formën e aplikimit për çdo kompani që dëshiron të listojë asetet e saj në Coinbase. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Signal bëhet aplikacioni më i fundit që adopton formatin e popullarizuar nga Snapchat