Lajmet

CyberPower Xtreme S1 me procesorë Core i7

Jun 16 2009
0 Shpërndarje
CyberPower Xtreme S1 me procesorë Core i7

Produkti më i fundit që hynë në ligën mobile të ‘Core i7’ është ai nga CyberPower, i cili është etiketuar me emrin Xtreme S1.

Duke ditur se në kësoj lloj produktesh dëshirat e konsumatorëve nuk kanë të ndalur, së pari po ndalemi tek modeli bazë i cili përfshin një procesor Intel Core i7 920 (2.66 GHz), çipset X58 nga Intel, 6GB DDR3 – memorie 1066, kartelë grafike Nvidia GeForce GTX 280 M me 1GB, hard disk me kapacitet prej 320 GB që ka 5400 rrotullime për minutë (gjithashtu ekzistojnë opsionet për 7200 RPM dhe për SSD) dhe lexues 8x DVD, të mbështjellë në një pako 17 inç me rezolcuion 1920 x 1200 piksela.

Xtreme S1 tani veçse gjindet në treg dhe ka një çmim fillestar prej 2.335 dollarë.

 

Lajmet e fundit>