Harduer

Debutimi i iPhone 8 mund të shtyhet, shkak problemet me skanerin e shenjave të gishtërinjve

Publikuar , 03 Maj 2017
0
Ditën e Mërkure një firmë e Wall Street-it tha se iPhone 8 mund të shtyhet si rezultat i problemeve me prodhimin e skanerave në fjalë. Debutimi i iPhone 8 mund të shtyhet, shkak problemet me skanerin e shenjave të gishtërinjve Photo Source: Getty Images

Nëse shtyhet debutimi i iPhone 8, atëherë duhet të fajësoni problemet e prodhimit të skanerit të shenjave të gishtërinjve.

Ditën e Mërkure një firmë e Wall Street-it tha se iPhone 8 mund të shtyhet si rezultat i problemeve me prodhimin e skanerave në fjalë.

Industria pret që iPhone 8 të debutojë në Shtator së bashku me iPhone 7S dhe 7S Plus. Analisti i njohur i KGI Securities, Ming Chi Kuo tha se iPhone 8 mund të mos debutojë përpara Tetorit ose Nëntorit.

Raportohet se Apple ka hasur probleme me implementimin e skanerit në panelet e reja të ekraneve që do të kenë modelet iPhone 8.

Megjithatë ekziston mundësia që Apple ta zhvendosë skanerin në pjesën e pasme të telefonit për të shmangur këtë problem. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Koronavirusi, Apple bëhet kompania e parë që parashikon rënie të të ardhurave