Lajmet

Debuton aplikacioni VLC Media Player për Windows 10

Publikuar , 30 Qershor 2016
0
Debuton aplikacioni VLC Media Player për Windows 10

cxlcaokficuzpatd2yduÇfarë do të thotë të mos dashurosh VLC Media Player? Është falas, i shpejtë, intuitiv dhe pothuajse luan çdo format që mund të njihni apo keni dëgjuar. Së fundi një beta e shumë pritur e softuerit për Windows 10-tës është e disponueshme.

Për më tepër ky version i ri i aplikacionit funksionon me komandat e asistentit dixhital Cortana si dhe mbështet teknologjinë Continuum. Versioni final do të jetë i disponueshëm edhe në Xbox One e HoloLens por nuk ka një datë fikse të debutimit.

VLC ka punuar vazhdimisht për të sjellur aplikacionet e saj në platformat madhore përfshi Apple TC dhe Chromecast. Versioni beta i aplikacionit për Windows 10 mund të shkarkohet në këtë lidhje. Mos harroni të raportoni për ndonjë gabim që mund të ballafaqoheni. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Prodhimi global i smartfonëve do të bjerë me 16.5%

Tags >

VLC