Harduer

Debuton Samsung 7 Series, shasi alumini e Core i7

Publikuar , 31 Gusht 2011
0
Debuton Samsung 7 Series, shasi alumini e Core i7

Çmimet fillojnë prej 999 dollarë, ndërsa në kuadër të këtij çmimi ofrohet një Intel Core i7 2675QM, 6GB memorie, HDD 750GB, grafikë AMD Radeon HD 6490M, altoparlantë 3W, ueb kamerë 1.3 megapikselëshe, 802.11 b/g/n WiFi dhe Windows 7 Home Premium 64-bit dhe ekran 15.6 inç me rezolucion 1600 x 900 piksela.

Sipas përfaqësuesve të Samsung, Series 7 është një laptop ideal për përdorues që kanë nevojë për produktivitet të lartë pa marr parasysh se ku ndodhen, e përveç kësaj laptopi ofron edhe teknologjinë ekskluzive të Samsung si Fast Start, pastaj një dizajn unik, fuqi, mobilitet e kështu me radhë. “Synimi jon është të krijojmë produkte që inspirojnë dhe pasurojnë jetën e kosnautmorëve tanë” tha Scott Ledterman, drejtor i marketingut të PC’ve mobil pranë Samsung Enteprise Business Division. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Samsung zbulon telefonin e dytë me ekran me palosje përpara prezantimit zyrtar