Harduer

Del në shitje modeli buxhetor iPhone XR

Oct 19 2018
0 Shpërndarje
iPhone XR vjen me thuajse të njëjta specifika të iPhone XS si procesori A12 Bionic. Del në shitje modeli buxhetor iPhone XR

iPhone XR, modeli me kosto të ulët i Apple i cili fillon nga 749 dollarë për modelin 64GB, doli në shitje ditën e sotme në dyqanet fizike dhe online të Apple.

Telefoni vjen në gjashtë ngjyra të ndryshme: zezë, bardhë, kuqe, verdhë, blu dhe korale.

iPhone XR vjen me thuajse të njëjta specifika të iPhone XS si procesori A12 Bionic.

Ndryshimi më i madh mes tyre është ekrani 6.1-inç LCD në vend të atij OLED.

Gjithashtu nuk ka prekjen 3D e as kamerën sekondare. Nisur nga çmimi, iPhone XR është pasardhësi i iPhone 8 dhe sipas parashikimeve thuhet se mund bëhet modeli më popullor i këtij viti. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Masakrat në shkolla, Trump fajëson video lojërat dhe filmat e dhunshëm

Lajmet e fundit>