Lajmet

Dell dhe HP lançojnë Netbooks për standardet 3G në Kinë

Publikuar , 17 Prill 2009
0
Dell dhe HP lançojnë Netbooks për standardet 3G në Kinë

altTë enjten, Dell dhe HP kanë lançuar netbooks që mbështesin standardet 3G në Kinë, pasi China Mobile është duke e promovuar gjeneratën e re të teknologjisë së telefonave celularë.

Netbooks Dell Inspiron Mini 10 dhe HP Mini 1000 u lançuan në Kinë me karta të të dhënave që punojnë me sistemin 3G të përdorur nga China Mobile TD-SCDMA (Time Division-Synchronous Code Division Multiple Access).

Ndërkohë gjatë kësaj jave edhe  prodhuesit kinezë të kompjuterëve duke përfshirë edhe Lenovo, po ashtu lançuan 3G netbooks.

Lenovo madje lançoi tri modele që mund të punojnë online me TD-SCDMA që është një nga standardet 3G.

alt
 

LEXO EDHE:  Facebook përfshihet nga një tjetër skandal me 540 milionë rekorde përdoruesish të ekspozuara

Lajmet e fundit>