Harduer

Dell Inspiron 11z tani në shitje për 400$

Publikuar , 18 Gusht 2009
0
Dell Inspiron 11z tani në shitje për 400$

I klasifikuar në mënyrë të rreptë si “i hollë dhe i lehtë”, kjo makinë me peshë prej 1.3 kg është i trashë vetëm një inç dhe përmban procesor 1.2 GHz Celeron 723, ekran LED-backlit me rezolucion 1366 x 768 piksela, 2GB RAM, një hard disk 250 GB (5400 RPM) SATA, grafikë të integruar GS45, Wi-Fi, bateri 3-cell dhe një disk optik të zakonshëm.

Gjithashtu të pranishëm do të gjeni edhe një kamerë 1.3 megapiksel, dy altoparlantë stereo, tri porte USB, lexues 3-në-1 për kartela të ndryshme dhe një dalje HDMI.

Çmimi prej 400 dollarë është mjaft tërheqës, duke pasur parasysh edhe dy muaj do të keni mundësi të blini një Windows 7 me një çmim më të lirë.

LEXO EDHE:  Ja sesi të ndiqni live prezantimin e iPhone 11