Harduer

Dell përditëson laptopët e lojërave të serive G dhe Alienware me grafikat e reja NVIDIA

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 23 Prill 2019
Laptopët e rinj duhet të jenë të shpejtë sesa modelet aktuale me GTX 1050 Ti dhe 1060 por jo më të lart se laptopët me grafika RTX. Dell përditëson laptopët e lojërave të serive G dhe Alienware me grafikat e reja NVIDIA

Dell do të përfitojë nga avantazhet e lançimit të gjeneratës së 9-të të procesorëve Intel dhe grafikat të fundit NVIDIA GTX 16 për të rifreskuar laptopët e lojërave.

Së pari prezantoi modelet e reja G5 dhe G7 ditën e sotme me grafika GTX 1660 Ti dhe 1650 Max-Q si dhe modelet të reja me grafika RTX dhe procesorë Intel të gjeneratës 9-të vinë në Qershor.

Laptopët e rinj duhet të jenë të shpejtë sesa modelet aktuale me GTX 1050 Ti dhe 1060 por jo më të lart se laptopët me grafika RTX.

Dy kanë tastiera me katër zona RGB dhe ekrane 250Hhz 1080p ose 4K OLED. Dell nuk foli sesa do të kushtojnë por aktualisht modeli G5 15-inç ka grafikat GTX 1050Ti dhe fillon nga 900 dollarë.

Dell bëri të njëjtën gjë me laptopët Alienware m15 dhe m17 duke sjellë grafikat GTX 1660 Ti dhe 1650 ditën e sotme dhe me grafika RTX dhe procesorët Intel të gjeneratës së 9-të në Qershor.

Kompania thotë se janë 2.5 herë më të shpejtë sesa modelet e vjetra me grafika GTX 1050 dhe 1060. Edhe njëherë tjetër Dell heshti për çmimin e këtyre laptopëve por duke qenë se janë të disponueshëm nga sot Dell duhet ta zbulojë këtë informacion shumë shpejt. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Shitjet e kompjuterëve goditen nga mungesa e çipeve

Tags >

dell