Harduer

Deutsche Telekom mundëson rezervime të iPhone 5

Publikuar , 05 Shtator 2011
0
Deutsche Telekom mundëson rezervime të iPhone 5

Bloomberg raporton që bartësi evropian është duke iu dhënë konsumatorëve kupona që pyesin për iPhone duke mos e përmendur fare atë. Një zëdhënës nga ndërmarrja tregoi që kjo lëvizje është e bazuar në vështirësitë që mund të paraqiten për ta marrë një pajisje të tillë.

Një raport nga faqja gjermane Focus.de shkruan që ky proces i porositjes së parakohshme është duke pasur një profil të ulët, duke mos bërë reklama. Në vend të kësaj, konsumatorët do të duhet të shtojnë në dyqane dhe të kërkojnë një rezervim për pajisjen. Deutche Telekom nuk e ktheu menjëherë kërkesën për konfirmi

Apple dhe bashkëpunëtorët e vet, gjatë vitit të kaluar, morën më shumë se 600,000 porositje të parakohshme për iPhone 4./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Microsoft ndalon shitjet e laptopëve Huawei

Lajmet e fundit>