Harduer

Disa laptopë biznesi të përshtatshëm edhe për konsumatorët e thjeshtë

Publikuar , 03 Shtator 2013
0
Disa laptopë biznesi të përshtatshëm edhe për konsumatorët e thjeshtë

business laptopsLaptopët e biznesit pavarsisht se kanë pamje të njejtë me sistemet e përdorur nga konsumatorët e thjeshtë në përgjithësi kushtojnë më tepër, prandaj konsumatorët përpiqen të qëndrojnë larg kësaj kategorie kompjuterësh.

Fatmirësisht ekzistojnë disa sisteme të ndërtuar enkas për bizneset që kanë çmim të përballueshëm.

Blerësit i preferojnë për përdorim të përditshëm për shkak të tastierës së madhe, ekraneve jo dëmtues për sytë si dhe rezistencës së materialeve përbërëse.

Është e vërtetë që për të njejtin çmim mund të sigurohet një laptop i thjeshtë me parametra më cilësore megjithatë nëse po kërkoni një kompjuter më rezistent, të besueshëm dhe më produktiv atëherë ia vlen t’i hidhni një sy alternativave të mëposhtme.

 Lenovo ThinkPad T530

Lenovo ThinkPad T530

 Lenovo ThinkPad Edge E535

Lenovo ThinkPad Edge E535

 Lenovo ThinkPad X230

Lenovo ThinkPad X230

 Dell Latitude 3330

Dell Latitude 3330

 HP EliteBook Folio 9470m

HP EliteBook Folio 9470m

Në përgjithësi këta laptopë kanë katër procesorë (quad core), RAM-i varion nga 4 deri në 8 GB ndërsa ekrani nga 12.5 deri në 14 inç. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Rrjeti social Twitter jashtë shërbimi

Tags >

laptop