Lajmet

Drejtoresha e Yahoo pëlqen më shumë hartat e Google

Publikuar , 05 Mars 2009
0
Drejtoresha e Yahoo pëlqen më shumë hartat e Google

“Ne u kemi borxh përdoruesve argëtim dhe eksperiencë të lehtë” – tha ajo duke e kritikuar kompaninë e saj për produktet e braktisura apo lëna pasdore.

Pasi pranoi se preferon më shumë të përdorë hartat e Google, Bratz tha se hartat e Yahoo nuk janë aq të mira sa do të duhej të ishin, ngase atyre nuk iu është kushtuar vëmendja e duhur.

Shefi financiar Blake Jorgensen që dha dorëheqje javën e kaluar, por që vazhdon të mbetet në bord, tha se hartat onlineYahoo janë shumë të shtrenjta për t’u mirëmbajtur, andaj edhe nuk pret që kompania të bëjë investime shtesë për këtë në të ardhmen e afërt.

LEXO EDHE:  Huawei i mbeten vetëm tre muaj përditësime të telefonëve

Lajmet e fundit>