Biznes

Dropbox blen platformën e publikimit Verst

Publikuar , 01 Dhjetor 2017
0
Startupi mbyllet zyrtarisht më 21 Dhjetor dhe i bashkohet misionit të Dropbox. Dropbox blen platformën e publikimit Verst

Ekipi pas Verst do ti bashkohet Dropbox në një blerje e cila shënon fundin e rrugëtimit për Verst.

Startupi e filloi si DWNLD, një platformë që transformonte uebsajtet në aplikacione mobile. Në një seri investimet, Verst ngriti 12 milion dollar dhe debutoi si një platformë publikimi.

Gjatë verës Verst ndryshon skemën e tarifimit dhe solli veçori të reja që e shndërruan nga një mjet blogimi në një ndërtues funksional uebsajtesh.

Startupi mbyllet zyrtarisht më 21 Dhjetor dhe i bashkohet misionit të Dropbox.

Termat financiar të blerje nuk u bënë të ditura por vlen të theksohet se Dropbox ka shtrirë aktivitetin përtej shërbimeve cloud në një aplikacion shënimesh. /CIO Albanian

LEXO EDHE:  Kapet në flagrancë me 200 iPhone dhe Samsung në Rinas