Biznes

Dubai, shiten 50 pallate luksoze në Bitcoin

Publikuar , 12 Shkurt 2018
0
Aktualisht janë shitur 50 prej tyre me vlerë prej 130,000 dollarë deri në 380,000 dollarë. BitPay që ofron shërbimin e pagesave në Bitcoin do të përpunojë transaksionet. Dubai, shiten 50 pallate luksoze në Bitcoin

Një kompleks pallatesh në Parkun Shkencor të Dubait quajtur Aston Plaza and Residences do të kompletohet më 2020.

Është një biznesmen Skocez, Doug Barrowman, i cili do të investojë 370 milion dollarë për këtë kompleks dhe çudia e vërtetë nuk është kjo.

Kur u prezantua për herë të parë projekti, u premtua se 150 nga 1,300 apartamentet do të shiteshin në Bitcoin.

Aktualisht janë shitur 50 prej tyre me vlerë prej 130,000 dollarë deri në 380,000 dollarë. BitPay që ofron shërbimin e pagesave në Bitcoin do të përpunojë transaksionet.

Kompania e Barrowman ka lidhur një marrëveshje me bursën e BitStamp për të konvertuar menjëherë pagesat në bitcoin në dollarë Amerikanë në mënyrë që transaksionet të mos ekspozohen ndaj luhatjes së madhe të monedhës.

Barrowman gjithashtu është duke promovuar projektin e tij më të fundit, Equi, një platformë investimi në monedha kriptografike. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Arsyeja pse konsumatorët po distancohen nga smartfonët e shtrenjtë

Lajmet e fundit>