Lajmet

Dy javë nga debutimi dhe Devil May Cry 5 ka shitur 5 milion kopje

PCWorld Albanian Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 22 Mars 2019
0
Devil May Cry 5 është vënë në rrugë për të kaluar paraardhësin e madje në një kohë shumë më të shkurtër. Dy javë nga debutimi dhe Devil May Cry 5 ka shitur 5 milion kopje

Drejtori i Devil May Cry 5 Hideaki Itsuno zbuloi se loja aksion e Capcom ka shitur 2 milion kopje. Lajmi erdhi në Konferencën e Zhvilluesve të Lojërave në San Francisco.

Devil May Cry debutoi më 8 Mars për PlayStation 4, Xbox One dhe PC. Në vetëm dy javë arriti këtë objektiv madhor.

Loja ka një prej grafikave dhe aksioneve më të bukura por është kritikuar jo pak herë për ritmin e pabarabartë. Devil May Cry 4 debutoi në 2018-ën. Në 2014-ën kishte shitur vetëm 3 milion kopje pas plot 4 vitesh.

Devil May Cry 5 është vënë në rrugë për të kaluar paraardhësin e madje në një kohë shumë më të shkurtër. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Ja dy flagshipët e radhës të Samsung që marrin Android 10

Lajmet e fundit>