Blog

E ardhmja inteligjente e pastrimit, teknologjia ‘pushton’ shtëpitë

Publikuar , 23 Qershor 2015
0
E ardhmja inteligjente e pastrimit, teknologjia ‘pushton’ shtëpitë

cbsipgjune061915v5Ditë pas dite teknologjia po i bën shtëpitë tona më të zgjuara duke i shëndrruar ato në laboratorë high tech. Pajisjet elektroshtëpiake janë mësuar të kryejnë automatikisht detyrat e tyre duke ju përgjigjur kërkesave tona. Një pjesë e rëndësishme ku teknologjia po ndërhyn relativisht shumë është dhe pastrimi. Ne shpenzojmë mesatarisht 383 orë në vit duke pastruar por kjo kohë pritet të reduktohet me hyrjen në skenë të teknologjisë, konkretisht falë pajisjeve të paraqitura në infografikun e mëposhtëm. (PC World Albanian)

cbsipgjune061915v

LEXO EDHE:  Një mashtrim i ri me Bitcoin infekton kompjuterët me ransomware dhe trojanë

Lajmet e fundit>