Lajmet

E drejta e autorit në internet dhe përse ju duhet të shqetësoheni për të (Infografik)

Publikuar , 15 Nëntor 2014
0
E drejta e autorit në internet dhe përse ju duhet të shqetësoheni për të (Infografik)

CopyrightFeat-840x420E drejta e autorit në internet është një gjë e madhe dhe ka një ndikim të madh tek çdokush, pavarësisht se a jeni duke krijuar përmbajtje apo thjesht jeni duke lexuar artikuj të shkruar nga faqet si PCWorld Albanian.

Mund të mos jetë gjë për të cilën mendoni në një bazë të rregullt, por është një shqetësim përherë i pranishëm. Infografiku i mëposhtëm ju ofron të gjitha llojet e informacioneve rreth të drejtës së autorit dhe çfarë rëndësie ka ajo për ju. (PCWorld Albanian)

copyright-the-internet-why-it-matters

LEXO EDHE:  Risia e re e Android ju ndihmon të përqendroheni tek puna

Tags >

internet
Lajmet e fundit>