Lajmet

EA Sports ka bërë të ditur se FIFA 15 do të publikohet më 25 shtator në Evropë

Publikuar , 20 Korrik 2014
0
EA Sports ka bërë të ditur se FIFA 15 do të publikohet më 25 shtator në Evropë

fifa14-promo-andNë serinë e re të lojës së futbollit do të jetë si kapak imazhi i Lionel Messi-t. Kjo është hera e katërt që Messi është imazhi kryesor i lojës së famshme.

27-vjeçari mban rekordin e numrit të golave të shënuar në një vit (91) dhe është lojtari i vetëm që ka fituar katër herë Topin e Artë.

Gjatë Kupës së Botës, Messi ishte kapiteni i Argjentinës duke udhëhequr ekipin deri në finale, ku u mund nga Gjermania 1-0. Në Brazili, ai shënoi 4 gola. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Llojet e aplikacioneve mobile që përdoruesit shpenzojnë më së shumti kohë

Tags >

lojera