Harduer

Enermax prezantoi seritë e reja të ushqyesve SFX Revolution

Publikuar , 02 Dhjetor 2016
0
Enermax prezantoi seritë e reja të ushqyesve SFX Revolution

0393d2ffe871 Enermax zbuloi Revolution SFX të linjës së furnizuesve të fuqisë për formën faktor SFX. Të gatshëm në variantet 550W dhe 650W, këto ushqyes kanë si tipar dallues kabllo plotësisht modular.

Matjet e njësisë janë 125mm x 100mm x 63.5mm (LxDxH), dhe një ventilator të vetëm 80mm, me operim pa ventilator me ngarkesë nën 30%.

Poshtë kasës, këto njësi kanë një dizajn të vetëm hekurudhor +12V, me efikasitet 80% Plus Gold, dhe me mekanizmat më të zakonshëm elektrik të mbrojtjes.

Të dy variantet e Enermax Revolution SFX vijnë me kabllo modular të sheshtë, duke përfshirë dy PICe 6+2 kunja, një 4+4 kunja EPS, një 24-kunja ATX, gjashtë furnizues SATA, dhe katër 4-kunja Molex, me një adapter Molex në Berg.

Një adapter i përfshirë për SFX në ATX ju lejon që ta instaloni këtë PSU në kasat ATX/MATX. Kompania nuk e zbuloi çmimin, edhe pse njësitë priten të dalin në shitje me 9 Dhjetor. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Fitimi i Google bie ndjeshëm në tre mujorin e tretë të 2019

Tags >

Enermax
Lajmet e fundit>