Lajmet

Evernote përditësn shtojcën Web Clipper për Chrome

Publikuar , 18 Korrik 2014
0
Evernote përditësn shtojcën Web Clipper për Chrome

hqdefaultGjatë ditës së enjte, Evernote përditësoi shtojcën Web Clipper për Chrome, me atë, të cilën e quan një “shtrirje më të matur”. Gjurma e shtojcës së përditësuar është reduktuar duke shfaqur vetëm veçoritë e përshtatshme për momentin.

Paneli kontrollues qëndron në këndin e djathtë të sipërm të dritares së shfletuesit tuaj, ku butoni Save shfaqet brenda të gjitha veçorive kur të jetë e nevojshme.

Për dashamirësit e kapjeve të pamjeve në ekran dhe të shkrimit sipër tyre, këto mjete janë fshehur derisa të ju duhen dhe fotografitë e ruajtura në shpejtësi mund të shpërndahen në Facebook, Twitter, LinkedIn, e-mail dhe një lidhje kopjohet që të çon tek fotografia.

[youtube id=”QyuAn1Z_7uM”]

Veçoritë shtesë përfshijnë integrimin me fletoret dhe etiketat në Evernote përgjatë një menyje rënëse, një hijezues që mund të përdoret në artikujt e ruajtur dhe veprimet e nënkuptuara të cilat mund të ndryshohen, kështu që mund ta optimizoni shtojcën për t’u përshtatur me rrjedhën tuaj të punës. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Chrome do të bllokojë çdo përmbajtje HTTP

Tags >

Evernote