Lajmet

Evoluimi i madhësisë së iPhone: Si erdhëm deri këtu ku jemi sot

Publikuar , 29 Shtator 2014
0
Evoluimi i madhësisë së iPhone: Si erdhëm deri këtu ku jemi sot

iphonesizeFeat-840x420Në vitin 2007, Steve Jobs doli përpara një turme njerëzish dhe paraqiti gjeneratën e parë të pajisjes iPhone. Atëherë kishte një ekran prej 3.5 inç dhe që nga atëherë kemi kaluar një rrugë të gjatë prej shtatë vitesh, përgjatë të cilave kanë ndodhur ndryshime të mëdha, ku ndryshimi që më së lehti vërehet është madhësia prej 5.5 inç e iPhone 6 Plus.

Si kemi arritur deri këtu? Le të shikojmë se si madhësitë kanë ndryshuar deri në iPhone 5S. Nëse jeni dashamirës i iPhone, ju mund të ndjeni që një anëtar i familjes suaj është duke u rritur. Nëse ju, atëherë thjesht mund ta shikoni këtë video për të parë se përse u desh të kalojnë kaq shumë vite që të rriten telefonat. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”lPlfp46yopA”]

LEXO EDHE:  Orar.al një platformë e rezervimit të takimeve online