Biznes

Facebook dhe Instagram mund të përfshihen në industrinë e NFT

Nga: PCWorld
Publikuar , 20 Janar 2022
Mbase teknologjia e portofolit të kriptomonedhave Novi mund të jetë në zemër të këtij funksionaliteti. Facebook dhe Instagram mund të përfshihen në industrinë e NFT

Meta, kompania mëmë e rrjetit social Facebook, mund të bëhet kompania e radhës që “merr” trenin e NFT-ve.

Sipas Financial Times, Meta është duke zhvilluar forma me të cilat përdoruesit mund të krijojnë, shfaqin dhe shesin NFT-të në Facebook dhe Instagram.

Mbase teknologjia e portofolit të kriptomonedhave Novi mund të jetë në zemër të këtij funksionaliteti.

Instagram po teston një mënyrë për të prezantuar NFT-të në platformë ndërsa Meta po elabaron mundësinë e lançimit të një tregu ku blini dhe shisni këto pjesëza dixhitale.

Megjithatë vetë kompania nuk ka komentuar raportimet. Përfshirja në NFT-të do të kishte plotësisht kuptim për Meta e cila edhe emri i saj shihet si investim në metaverse. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Microsoft eksperimenton me tabet në File Explorer