Lajmet

Facebook do të dëshmojë përballë Senatit Amerikan për kriptomonedhën Libra

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 20 Qershor 2019
0
A do të jetë një ushtrim me vlerë i cili zbulon më shumë informacione rreth planit sesi Facebook do ta menaxhojë kriptomonedhën apo një tjetër episod sikletosës nervash politike? Facebook do të dëshmojë përballë Senatit Amerikan për kriptomonedhën Libra

Nuk kanë kaluar as 48 orë pasi Facebook prezantoi skemën e re të kriptomonedhës dhe autoritetet kanë filluar të reagojnë.

Një ditë më parë Komiteti i shërbimeve Financiare kërkoi që Facebook të ndalonte zhvillimin e kriptomonedhës ndërsa tashmë Komiteti i Senatit Përgjegjës për Shërbimet Financiare kërkon më shumë informacion për Libra dhe Calibra.

Sipas një raporti të Reuters ekzekutivi i përpjekjeve blockchain pranë Facebook David Marcus pritet të dëshmojë.

A do të jetë një ushtrim me vlerë i cili zbulon më shumë informacione rreth planit sesi Facebook do ta menaxhojë kriptomonedhën apo një tjetër episod sikletosës nervash politike?

Takimi do të mbahet muajin e ardhshëm. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Acer Spin 7 është laptopi i parë me procesorin 5G të smartfonëve