Blog

Facebook eksperimenton me butonin “Downvote”

Publikuar , 12 Shkurt 2018
Kompania foli edhe për disa masa të reja të cilat duhet të përmirësojnë komunitetin e Faceboook. Facebook eksperimenton me butonin “Downvote”

Facebook ka nisur testimin e një butoni të ri “Downvote” me të cilin përdoruesit mund të fshehin komentet dhe të ofrojnë feedback rreth tyre.

Megjithatë rrjeti social tha se veçoria e re nuk është një buton “Dislike” që shumë përdorues e kërkojnë.

Aktualisht butoni i ri po testohet në SHBA.

Kompania foli edhe për disa masa të reja të cilat duhet të përmirësojnë komunitetin e Faceboook.

Sajte të tjera sociale si Reddit ofrojnë një opsion “Downvote” i cili redukton shikueshmërinë e postimeve jo popullore.

Kur butoni Downvote klikohet, komenti i përzgjedhur fshihet. Njerëzit mund ta etiketojnë komentit si fyes, ngatërrues dhe jashtë teme.

Megjithatë shikueshmëria e postimit për njerëzit e tjerë nuk ndikohet. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Disa prej telefonëve më të mirë të 2021 nuk do të kenë procesorin më të fuqishëm

Tags >

Facebook