Lajmet

Facebook është duke testuar opsionin “vetshkatërrues” të postimeve

Publikuar , 11 Shtator 2014
0
Facebook është duke testuar opsionin “vetshkatërrues” të postimeve

c2406a9f032f837f0b677069e2b7352e87212befShumë shpejt ju do të jeni në gjendje të bëni të zhduken postimet tuaja në rrjetin social Facebook. Facebook është duke eksperimentuar me një opsion të ri telefonik që i mundëson përdoruesit të krijojë vet një program për postimet që ata nuk duan më ti shohin në profilin e tyre.

Kompania konfirmoi se ishin duke punuar mbi një opsion për aplikacionin në iOS i cili bën fshirjen e komanduar e postimeve në Facebook.

Një screenshoot i këtij opsioni u publikua në Twitter, aty shihej se ofroheshin kohë të ndryshme apo periudha për fshirjen e postimeve duke variuar nga një orë deri në 7 ditë. Kjo strategji mendohet se do ta bëjë rrjetin social më të ngjashëm me SnapChat.

E gjitha kjo filloi rastësisht nga aplikacioni që bënte vetshkatërrimin e mesazheve në dhjetor të 2012. Por kjo nuk rezultoi e suksesshme dhe Facebook vendosi të blinte këtë aplikacion nga një firmë tjetër siç ishte SnapChat. Që atëherë Facebook ka përdorur një taktike agresive që e simbolizon me shprehjen “Nëqoftëse nuk mund ta bëni vet, kopjojeni!” (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  ARKEP po ndjek me shqetësim situatën e krijuar mes Telekomit të Kosovës dhe Z-Mobile

Lajmet e fundit>