Lajmet

Facebook fillon ofrimin e kërkimit të rrjeteve Wi-Fi afër jush

Publikuar , 23 Nëntor 2016
0
Facebook fillon ofrimin e kërkimit të rrjeteve Wi-Fi afër jush

fb-wifi-finder-796x398Facebook po teston një veçori të re në aplikacionin kryesor nëpërmjet të cilit mund të kërkoni për rrjete Wi-Fi që gjenden afër jush.

Pak muaj më parë Facebook filloi të kërkonte informacion nga faqet për rrjetet Wi-Fi që gjenden në adresën e tyre fizike.

Mesa duket rrjeti social tashmë ka grumbulluar informacion të mjaftueshëm për të lançuar atë që e kishte planifikuar prej kohësh.

cxluisoxgaak2a2

Veçori më e re i vjen në ndihmë shërbimit të transmetimit live të videove nga rrjeti social ndërsa përdoruesit tentojnë të gjejnë lidhje të qëndrueshme interneti.

Fotoja e realizuar është marrë nga një paisje iOS dhe nuk dihet nëse edhe ata Android e kanë këtë veçori.

Madje edhe në iOS nuk është i disponueshëm për të gjithë. Nëse jeni me fat, veçorinë e re do e gjeni në menunë e stilit hamburger të aplikacionit mobil. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Libra nuk do të jetë e disponueshme derisa autoritetet të jenë kënaqura tha Facebook

Tags >

Facebook