Lajmet

Facebook Home fillon shpërndarjen ndërkombëtare

Publikuar , 18 Prill 2013
0
Facebook Home fillon shpërndarjen ndërkombëtare

facebook homeFacebook Home do të fillojë shpërndarjen për përdoruesit e tij jashtë SHBA-së, deklaroi drejtori Inxhinierik i Facebook, Cory Ondrejka.

Për më shumë, Ondrejka tha se përmirësimi i parë për Facebook Home do të vijë në javën e dytë të majit.

Asnjë detaj nuk u dha mbi versionin që pritet në muajin që vjen.

Ndërfaqja e re e Facebbok-ut për telefonët Android u mundësua për Shtetet e Bashkuara të Amerikës javën e kaluar.

Aktualisht është e përshtatshme për katër smartfonë Android: HTC One X+, Samsung Galaxy S III dhe Samsung Galaxy Note II.

Në të ardhmen gjithashtu do të jetë i mundshëm për Samsung Galaxy S 4 dhe HTC One. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Komisioni Evropian merr në pyetje Libra