Lajmet

Facebook integron Messenger në Android Auto

Publikuar , 17 Nëntor 2016
0
Facebook integron Messenger në Android Auto

ap_resizePërdorimi i telefonit gjatë drejtimit të makinës mund të jetë tejet e rrezikshme por komunikimi me të jetë mënyra më e sigurtë.

Të gjithë mund të përdorni Google Now për të dërguar SMS dhe mesazhet përmes Hangouts ndërsa udhëtoni.

Facebook ditën e djeshme lajmëroi se ka lançuar integrimin e aplikacionit Messenger me sistemet infotainment të cilat funksionojnë me Android Auto.

Siç mund ta imagjinoni përdoruesit mund të dërgojnë mesazhe nëpërmjet komandave të zërit. Messenger gjithashtu ofron një buton njoftimi i cili automatikisht lajmëron bashkëbiseduesin se jeni duke drejtuar makinën.

Nëse keni Android Auto në makinën tuaj atëherë çdo gjë duhet të funksionojë për mrekulli. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  League of Legends po vjen në platformat mobile