Lajmet

Facebook Live 360 i disponueshëm për të gjithë në mbarë botën

Publikuar , 30 Mars 2017
0
Përveç debutimit global, Facebook prezantoi audio hapësinore për videot 360 duke ofruar një eksperiencë reale. Audioja hapësinore nuk është diçka e re për Facebook. Facebook Live 360 i disponueshëm për të gjithë në mbarë botën Photo Source: Facebook

Facebook lançoi transimet live në 360 gradë për të gjithë përdoruesit. I disponueshëm që nga muaji Dhjetor për administratorët e faqeve ne anë të API Live, tashmë të gjithë mund të realizojnë video të tilla.

Përveç kësaj disponueshmërie të gjerë, Samsung Gear 360, Giroptic IO, Insta360, ALLie Camera, Z Cam S1 dhe Nokia Ozo i shtohen listës së pajisjeve të mbështetura.

Përveç debutimit global, Facebook prezantoi audio hapësinore për videot 360 duke ofruar një eksperiencë reale. Audioja hapësinore nuk është diçka e re për Facebook.

u shtua në Tetor për videot e regjistruara paraprakisht. Tashmë edhe për transmetimet live.

Duke bërë të disponueshme Live 360 përtej faqeve, Facebook synon të tërheqë vëmendjen e prodhuesve të filmave dhe krijuesve të përmbajtjeve. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Reforma e të drejtave të autorit me në shënjestër Facebook dhe Google pret miratimin javën e ardhshme

Tags >

Facebook
Lajmet e fundit>