Lajmet

Facebook Messenger përkthen bisedat në Spanjisht dhe Anglisht

Publikuar , 21 Qershor 2018
0
Funksioni i përkthimit duhet të jetë i disponueshëm në SHBA dhe Meksikë dhe automatikisht njeh kur një mesazh nuk është në gjuhën e përdoruesit. Facebook Messenger përkthen bisedat në Spanjisht dhe Anglisht

Facebook Messenger tashmë mund të përkthejë mesazhe mes gjuhës Spanjolle dhe Angleze si pjesë e një funksioni të ri të përkthimi prezantuar në konferencën e zhvilluesve F8.

M Translations i bashkohen funksioneve të M Suggestions të cilët janë pjesë e Messenger në formën e replikave të shpejta, anketave dhe shpërndarjes së vendodhjes.

Funksioni i përkthimit duhet të jetë i disponueshëm në SHBA dhe Meksikë dhe automatikisht njeh kur një mesazh nuk është në gjuhën e përdoruesit.

Më pas boti M i Messenger do të shfaqet dhe ofron përkthimin e mesazhit.

Funksioni ka qenë i disponueshëm për transaksionet në Marketplace ndërsa tani për të gjitha bisedat standarde.

Aktualisht përkthimet funksionojnë vetëm për dy gjuhët e lartpërmendura ndërsa Facebook po punon për të shtuar gjuhë të reja. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook nuk do të përdorë më numrat e telefonit të përdoruesve për tu dërguar reklama

Lajmet e fundit>