Lajmet

Facebook po teston funksionin Snooze për fjalët kyçe

Publikuar , 27 Qershor 2018
0
Në mënyrë që të vendosni një fjalë për të shtyrë, ju do të duhet të gjeni një post që përmban fjalën që ju doni të zgjidhni, dhe pastaj zgjidhni "Vendos në heshtje fjalët kyçe në këtë post", nga menuja e zbritjes së postës. Facebook po teston funksionin Snooze për fjalët kyçe

Sot, Facebook njoftoi se po teston një opsion  përgjumje, i cili do t’i lejojë përdoruesit të fshehin përkohësisht çdo postim nga kohështrirja  që përmban fjalët kyçe që ata kanë shënuar.

Ky tipar është duke u publikuar tek një grup i vogël përdoruesish sot, dhe nëse është në dispozicion për ju, do të shfaqet në opsionet brenda menusë së sipërme në të djathtë të një postimi. Mundësia për të shtyrë të gjithë përmbajtjen nga një individ për 30 ditë ka qenë në dispozicion që nga dhjetori i kaluar.

Kjo metodë e re e shtyrjes ju ndalon të shihni lloje të veçanta të përmbajtjes për 30 ditë pa marrë parasysh se kush po e poston. Nëse, për shembull, ende nuk e keni parë finalen e Westworld dhe nuk doni të keni ndonjë gjë të humbur për ju, ju mund të vendosni “Westworld” si një fjalë që do të qëndrojë e heshtur për një muaj. Çështja këtu është se nuk ka një vend në Facebook për të vendosur fjalë kyçe të zgjedhura.

Në mënyrë që të vendosni një fjalë për të shtyrë, ju do të duhet të gjeni një post që përmban fjalën që ju doni të zgjidhni, dhe pastaj zgjidhni “Vendos në heshtje fjalët kyçe në këtë post”, nga menuja e zbritjes së postës.

Është paksa e vetë-mposhtur dhe një zëdhënës i Facebook tregon për TechCrunch se po shqyrton opsionet e tjera për përgjumjen e fjalëve në të ardhmen, si një listë e përsëritur, ose një opsion për  shtyrje paraprake në News Feed Preferences. Ky tipar funksionon vetëm në postimet që përmbajnë tekst, por reklamat përjashtohen. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  WhatsApp padit kompaninë që i depërtoi enkriptimin fundor

Tags >

Facebook
Lajmet e fundit>