Lajmet

Facebook po zhvillon një aplikacion për televizorët

Publikuar , 01 Shkurt 2017
0
Facebook është duke krijuar një aplikacion për dekoderët televizivë përfshi Apple TV raportoi Wall Street Journal. Facebook po zhvillon një aplikacion për televizorët Photo Source: Reuters

Rrjeti social më i madh në botë është në bisedime me kompanitë mediatike për të licensuar përmbajtjet dhe programe televizive raportoi WSJ.

Një aplikacion i tillë do të ndihmonte rrjetin social sidomos me videot live dhe video reklamat. Janë këto të fundit objektivi parësor i rrjetit social për të tërhequr reklamuesit të blejnë reklama.

Video live gjithashtu po shndërrohen në një komponent kyç në platformat social ndërsa kompanitë konkurrojnë me njëra tjetrën për të transmetuar eveniment dhe ngjarja ekskluzivisht.

Gjatë muajit Prill të vitit të kaluar Facebook lançoi produktin Facebook Live i cili përbën një kërcënim më vehte për televizionet. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Zoom lançon versionin e ri të aplikacionit mobil pas kritikave të sigurisë