Analiza

Facebook ridizajnon reklamat e shfaqura në kolonën e djathtë të furnizuesit të lajmeve

Publikuar , 10 Prill 2014
0
Facebook ridizajnon reklamat e shfaqura në kolonën e djathtë të furnizuesit të lajmeve

Watch-the-Galaxy-S5-battery-explode-like-a-firecracker-during-a-routine-hammer-knife-testSamsung Galaxy S5 është akoma i ri dhe risitë e tij sapo kanë filluar të testohen. Ai është hedhur në një pishinë, është vendosur në ujë të valuar dhe është hedhur nga lartësi të arsyeshme.

Po ka akoma, sepse tashmë do të testohet nga një thikë dhe çekan. Në videon e mëposhtme smartfoni goditet dhe gërvishtet, si në çdo video rutinë të testimit të smartfonëve më një çekan dhe thikë, dhe reziston shumë përpara se të thyhet xhami. Surpriza vjen në fund, kur bateria iu përgjigjet këtyre goditjeve dhe shpërthen si një fishekzjarr.

Impakti i çekanit bën që bateria të dalë nga smartfoni dhe të fillojë të rrokulliset mbi tavoline duke nxjerr tym sikur të ishim duke festuar vitin e ri Kinez. Ato mijëra miliamper në bateritë e ditëve të sotme janë të paketuara të gjitha së bashku brenda asaj baterie dhe gjithë ai tension bën që të kemi shpërthim të reaksioneve kimike brenda saj, kështu që mos e provoni këtë testim në shtëpitë tuaja. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”fkP-b1ADvbk”]

LEXO EDHE:  Shkencëtarët të cilët realizuan imazhin e parë të një vrime të zezë shpërblehen me çmim marramendës

Lajmet e fundit>