Lajmet

Facebook Safety Check ofron donacione për njerëzit e prekur nga fatkeqësitë natyrore

Publikuar , 14 Qershor 2017
0
Facebook Fundraisers është një opsion i ri i funksionalitetit të sigurisë Safety Check dhe u vjen në ndihmë përdoruesve të prekur nga katastrofat natyrore. Facebook Safety Check ofron donacione për njerëzit e prekur nga fatkeqësitë natyrore Photo Source: Facebook

Përdoruesit e Facebook të cilët ndihen të dëshpëruar pasi një zjarr, përmbytje apo një fatkeqsi tjetër natyrore e cila u ka shkaktuar dëmë tashmë mund të kërkojnë donacione nga rrjeti social Facebook.

Facebook Fundraisers është një opsion i ri i funksionalitetit të sigurisë Safety Check dhe u vjen në ndihmë përdoruesve të prekur nga katastrofat natyrore.

Çdo kontroll sigurie fillon me një paralajmërim nga një agjenci e raportimit. Nëse disa përdorues po kërkojnë informacion ato do të ftohen të raportojnë sigurinë e tyr me butonët “I’am Safe” ose “Not in this area.”

Që nga 2014 kur debutoi kontrolli i sigurisë në Facebook është aktivizuar mbi 600 herë dhe përdorur mbi 1 imilaird herë. Tashmë Facebook Safety Check mund të përfshijë një përshkrim më të detajuar nga përdoruesit.

Facebook Fundraising është i disponueshëm që nga Nëntori i 2015-ës. Që atëherë mjeti është rritur nga donacione gjatë videove live tek donacionet për një kauzë apo organizatë jofitimprurëse. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Rënia e Bitcoin, bie teoria e një strehe të sigurtë për investitorët

Tags >

Facebook