Vëzhgim

Facebook sqaron vendimin për të mbyllur faqet politike

Publikuar , 01 Maj 2011
0
Facebook sqaron vendimin për të mbyllur faqet politike

Facebook kishte shtuar që organiztatat e përjashtuara mund të shpresojnë që t’i shndërrojnë profilet e tyre në faqe, në vend se t’i lidhin me llogaritë e tyre me profilin e tyre i cili po kthehej në llogari biznesore, derisa shokët ishin bërë ndjekësit.

Por sipas një komentuesi për këto çështje, si duket vetëm fotografia është larguar, derisa përmbajtja dhe postimet në mur do të humbasin, derisa administratori duhet t’i vendos sërish fotografitë dhe informacionet për grupin; përveç kësaj, Facebook ka larguar mundësinë e ftimit të shumë njerëzve në një faqe, derisa personi që fton të mos jetë administratori i faqes.

Të enjten, më shumë se 50 profile të përdoruesve në Facebook dhe faqe të ndryshme ishin deaktivizuar pa paralajmërim paraprak, veprim ky që përkonte me 1 Majin dhe martesën mbretërore./pcworldalbanian

 

LEXO EDHE:  Galaxy S10, 5G, ekrane me palosje: Ja sesi Samsung do të rikthejë besimin tek smartfonët

Lajmet e fundit>