Vëzhgim

Facebook të punësojë punëtorë

Publikuar , 02 Dhjetor 2011
0
Facebook të punësojë punëtorë

“Ne jemi duke u rritur shumë shpejt dhe kemi qenë përgjatë ekonomisë,” tha shefja zyrtar i veprimeve në Facebook, Sheryl Sandberg, në një konferencë për shtyp. Kur u pyet ajo nëse do të paraqesin këtë vazhdimësi, ajo tha: “Ajo është se çfarë po vëmë bast”.

Facebook publikisht nuk i tregon përfitimet e veta, por një burim që ka njohuri rreth rezultateve i tregoi Reuters në muajin shtator që ndërmarrja postoi rreth 500 milionë dollarë në përfitimet neto në gjysmën e parë të vitit teksa përfitimet u dyfishuan në krahasim me 1.6 miliardë dollarëshin e vitit të kaluar.

Sandberg vizitoi qytetin e Nju Jorkut gjatë të premtes për të lajmëruar që ndërmarrja e saj do të fillojë të punësojë në inxhinierë në qytet, ku ka një zyre të vogël në Madison Avenue me rreth 100 punëtor. Pjesa më e madhe e  3,000 punëtorëve të vet janë në selitë e veta në Palo Alto, Kaliforni dhe një kompleks në Sjetëll. Ajo nuk tha se sa punëtorë nga Nju Jorku do të punësohen ose sa punëtorë do t’i ketë ndërmarrja Facebook./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 7T: Nëse po kërkoni ekselencë por pa shpenzuar shumë ky është telefoni për tu blerë