Lajmet

Facebook teston butonin e tërheqjes së mesazheve në Messenger

Publikuar , 14 Tetor 2018
Butoni shfaqet kur përdoruesit dëshirojnë të editojnë mesazhet e dërguara. Dy opsione shfaqen: Delete Message dhe Unsend Messeage. Facebook teston butonin e tërheqjes së mesazheve në Messenger

Në Prill të këtij viti Facebook tha se në planet e kompanisë ishte lançimi i një butoni “Unsend” për të gjithë përdoruesit e Messenger.

Të Premten TechCrunch publikoi imazhe të funksionit në fjalë.

Butoni shfaqet kur përdoruesit dëshirojnë të editojnë mesazhet e dërguara. Dy opsione shfaqen: Delete Message dhe Unsend Messeage.

Nëse zgjidhet opsioni i dytë, përdoruesi merr një paralajmërim: Mesazhi juaj do të hiqet nga biseda.”

Normalisht funksioni ka një limit kohor i cili nuk dihet ende. Në Gmail kur një përdorues klikon “Undo Send” ai ka 30 sekonda kohë për të tërhequr e-mal-in e dërguar. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Instagram eksperimenton me opsionin e shumëkërkuar