Analiza

Facebook udhëheq bindshëm në rritjen e të ardhurave

Publikuar , 20 Shkurt 2017
0
Sektori i teknologjisë shquhet për rritjen e tij dinamike. Megjithatë kur një kompani arrin majat, ruajtja e momenti është sfida e vërtetë. Facebook udhëheq bindshëm në rritjen e të ardhurave Photo Source: iStock

Kompanitë si Microsoft dhe Apple kanë arritur në një pikë ku rritja një shifrore e të ardhurave është arritje e madhe.

Firmat të tjera si Twitter pritet të rriten më shpejt ndërsa shkojnë drejt maturimit të tyre. Facebook nuk është një firmë e re, megjithatë rritja e kompanisë vijon të habisë të gjithë.

Në tre mujorin e fundit rritja e të ardhurave ishte me 50%. Siç e tregon edhe grafiku mëposhtë, Facebook udhëheq ndaj të gjithë rivalëve duke lënë pas Amazon, Alphabet, PayPal, Intel e Apple.

Në 5 vitet e fundit aksionet e Facebook janë rritur me 400%. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook ka aksesuar kontaktet e 1.5 milion e-maileve të përdoruesve

Tags >

Facebook
Lajmet e fundit>