Lajmet

Facebook paraqet "Stolisjen e Çastit" në TripAdvisor

Publikuar , 21 Dhjetor 2010
0
Facebook paraqet "Stolisjen e Çastit" në TripAdvisor

Stolisja e Çastit (ang. Instant Personalization) është njëri nga programet më të diskutueshëm. Përgjatë programit, Facebook-u lejon faqet e palës së tretë që ti qasen të dhënave tuaja publike në Facebook vetëm sa hyni në faqe pa pasur nevojë për të bërë një kyçje. Edhe pse s’është mjaft stabil, ky program po ka mjaft pëlqime nga ana e përdoruesëve. Ky program ishte lëshuar në prill 2010 në Pandora, Docs.com dhe Yelp dhe që atëherë është zgjeruar në Scribd, Bing, RottenTomatoes dhe Clicker.

 Sipas Facebook-ut afërsia e në mes të TripAdvisor dhe Clicker nuk nënkupton domosdoshmërisht që ndërmarrja mundohet që të ketë ndikim të madh në Stolisjet e Çastit me një ritëm të shpejtë, por kjo ndërlidhje e bërë ishte planifikuar para fundit të këtij viti./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Policia gjen pas 17 vitesh përmes dronëve një të arratisur nga burgu

Lajmet e fundit>