Lajmet

Facebook Places tani edhe në Britani të madhe dhe Europë

Publikuar , 17 Shtator 2010
0
Facebook Places tani edhe në Britani të madhe dhe Europë

Facebook Places ishte lansuar muajin e kaluar në SHBA, ndërsa lansimi në Britaninë e Madhe është bërë vendi i katërt i Facebook Places.

Shqetësimet lidhur me sigurinë e profilit në Facebook janë të përhapura gjithandej, sikurse kriminelët që munden shumë lehtë ta hapin një profil dhe të bie viktimë dikush, mirëpo tani ata nuk mund ta bëjnë këtë, sidomos tani që është përzgjedhur vendosja e shërbimit të ri ”ON”.

Drejtori i sistemit dixhital të transferimeve dhe rrjeteve në Britaninë e Madhe Toni DyHouse sigurinë në internet e shpjegon duke thënë se: Shërbimet të cilat janë shfaqur tani për lokacionet bazë  apo vendndodhje janë të mirëpritura pasi që kanë përmirësuar jetën tonë, por njerëzit kanë nevojë për trajtimin e kërkesave të tyrë sikurse Facebook Places me shumë kujdes”.

LEXO EDHE:  Xiaomi prezanton javën e ardhshme një prej telefonëve më të bujshëm

Lajmet e fundit>