Analiza

Fakte interesante për Amazon (Infografik)

Publikuar , 30 Nëntor 2014
0
Fakte interesante për Amazon (Infografik)

amazon-banner-710x357Amazon është lider për shitjet online dhe nëse doni të dini më tepër për këtë kompani, si fakte dhe historinë rreth biznesit, punonjësve dhe konsumatorëve të saj, atëherë infografiku i mëposhtëm mund të ju ndihmojë.

Ky është një infografik shumë i gjatë që nuk është i lehtë për t’u lexuar, pasi që paraqet një guidë të gjerë të të gjitha statistikave që TechieSense ka arritur të gjejë për Amazon dhe mbase do të ishte më e përshtatshme nëse do të bëhej ndarja e tij në disa infografikë më të vegjël, për të qenë më e lehtë dhe më e përshtatshme për t’u kuptuar përmbajtja e vendosur në të. (PCWorld Albanian)

Amazon-Facts-and-Stats-2014-Infographic

LEXO EDHE:  Njeriu më i pasur në botë humbi 7 miliardë dollarë në pak orë

Tags >

Amazon
Lajmet e fundit>