Analiza

Fakte të pabesueshme rreth botës së aplikacioneve (Infografik)

Publikuar , 14 Shkurt 2015
0
Fakte të pabesueshme rreth botës së aplikacioneve (Infografik)

MobileAppFactFeatred-840x420

Bota e aplikacioneve mobile sapo ka shpërthyer. Të gjithë ata që më parë nuk tentonin të krijonin aplikacione për telefonët, tashmë po përqendrojë të gjitha forcat e tyre në zhvillimit në Windows Phone, Android dhe iOS.

Një pjesë e madhe e përdoruesve po shpenzojnë kohën e tyre në një paisje mobile, telefon ose tablet. Në fakt, mbase po lexoni këtë artikull përmes një paisje mobile. Të gjitha këto që thamë, do i gjeni të ilustruara në infografikun e mëposhtëm, ku mund të eksploroni informacione interesante rreth botës së aplikacioneve.

SkilledUp-Insane-But-True-Facts-About-Mobile-Development

(PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  OSCAL 2019, edicioni i VI-të po vjen

Lajmet e fundit>