Analiza

Familja apo Puna: Është koha për të gjetur balancën e duhur mes të dyjave (Infografik)

Jan 12 2015
0 Shpërndarje
Familja apo Puna: Është koha për të gjetur balancën e duhur mes të dyjave (Infografik)

330df2aJeta jonë ka kuptim vetëm atëherë kur gjejmë balancën e duhur. Nga njëra anë ju dëshironi të punoni sa më shumë që të jeni i suksesshëm, ndërsa nga ana tjetër dëshironi edhe të shijoni këtë sukses. Patjetër u duhet të gjeni balancimin e duhur mes punës suaj dhe jetës private.

Infografiku i mëposhtëm, përkthyer dhe përshtatur në gjuhën shqipe nga PCWorld Albanian, rendit 7 këshilla për të arritur atë balancë që po flasim. Disa prej tyre mbase thjesht do të përmirësojnë performancën tuaj në punë duke e bërë edhe jetën tuaj personale më të rehatshme. (PCWorld Albanian)

WorkLifeBalanceInfographic

Lajmet e fundit>