Lajmet

Festat e fundvitit, Google+ vjen me 18 risi

Publikuar , 16 Dhjetor 2012
0
Festat e fundvitit, Google+ vjen me 18 risi

Google plusAfrimi i festave të fundvitit, ka bërë që Google+ të vijë me karakteristika të reja për përdoruesit.

Kompania Google ka njoftuar se në rrjetin e saj social Google+ do të shtojë edhe 18 karakteristika të reja, për të lehtësuar komunikimin dhe për ta bërë faqen më interaktive.

Karakteristikat e reja përfshijnë versionin e ri mobil, fotografitë, ngjarjet, bisedat me Hangout, me të cilat “shpërndarja e përmbajtjes dhe komunikimi do të jenë më të lehta se kurrë”- thuhet në njoftim.

Google ka thënë se aplikacioni i ri i Google+ do të jetë në dispozicion në Google Play ndërsa funksionet e reja do të prezantohen gjatë ditëve në vijim. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Policia po përdor më shumë se kurrë më parë historikun e vendndodhjes në Google Maps

Lajmet e fundit>