Harduer

Fitbit prezantoi Alta HR, një rrip fitnesi me skaner të rrahjeve të zemrës

Publikuar , 06 Mars 2017
0
Në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar Fitbit prezantoi rripin e ri të fitnesit Alta dhe sot kompania vendosi ta përditësojë. Fitbit prezantoi Alta HR, një rrip fitnesi me skaner të rrahjeve të zemrës

Modeli i ri Alta HR është pothuajse dentik me versionin origjinal por tani përmban një skaner të rrahjeve të zemrës.

Fitbit thotë se Alta HR është rripi më i hollë në botë me një skaner të kardiak. Sipas kompanisë Alta dhe Charge 2 janë dy rripat më të shitur dhe është pikërisht kërkesa e lartë që ka shtyrë Fitbit të zgjerojë potencialin e Alta.

Alta HR ka ekran OLED dhe bateri e cila jeton për pesë ditë me radhë. Prodhuesit ju desh që të zvogëlonte komponentët e brendshëm me 25% në mënyrë të skaneri kardiak të vendosej në Alta HR.

Rripi i ri do të kushtojë 150 dollar, 20 dolla rmë shumë sesa modeli origjinal. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Premiera e Sezonit 8 të Game of Thrones kishte 55 milionë shikime të piratuara

Lajmet e fundit>