Lajmet

Fotografi i National Geographic preferon një Lumia 930 për të realizuar foto dhe video 4K

Jan 20 2015
0 Shpërndarje
Fotografi i National Geographic preferon një Lumia 930 për të realizuar foto dhe video 4K

Lumia_930_camera_greenPërditësimi më i fundit “Lumia Denim” për Nokia Lumia 930 solli azhornime subtanciale për kamerën e smartfonit me realizim 4K të videove. Fotografi i National Geographic, Stephen Alvarez ka përdorur smartfonin në fjalë për të realizuar imazhet madhështore të ujëvarës Viktoria në Zambia dhe Zimbabve.

Alvarez nuk është një i huaj për Windows Phone ku pak muaj më parë ai kishte vizituar po të njëjtin vend me Lumia 830 dhe kishte realizuar një video fenomenale. Kjo video është një demostrim fantastik i aftësive të Lumia 930 me përditësimin Lumia Denim në bord. (PCWorld Albanian)

Lajmet e fundit>